Gayrimenkul Video Pazarlama için 8 İpucu

Gayrimenkul danışmanları gayrimenkulleri pazarlarken gayrimenkul video pazarlama taktiklerini artık kullanmak zorunda.

Kaliteli bir video çekmek ve onu doğru insanlar tarafından görmek, eskiden seçkinler için ayrılmış bir ayrıcalık ya da kaynakları olan insanlardı. Artık değil. Her ikisi de, video prodüksiyonu ve dağıtımı önemli ölçüde değişti ve gün geçtikçe daha ucuz hale geldi.


Akıllı telefonlar sayesinde bugün çok sayıda insanın kameralı olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Ayrıca, Facebook veya Instagram pazarlamasının yardımıyla videoları paylaşmak ve dağıtmak hiç olmadığı kadar kolay . Bu yüzden giderek daha fazla insan bunu yapıyor.

Peki, herkes bunu yaparken, emlak uzmanları neden geride kalmalı?

Video pazarlama, yüksek kaliteli gayrimenkul elde etmenin ve daha fazla iş yaratmanın en iyi yollarından biridir .

Temel olarak, potansiyel alıcıların görsel seviyede ikna etmek ve dönüştürmek daha kolaydır. Gerçekten de mülkü gördüklerinde veya görsel içerikle ilgili herhangi bir bilgi edindiklerinde daha az şüpheleri ve soruları olur.


Gayrimenkul video pazarlama aslında uzun vadede daha fazla ivme kazanmanıza yardımcı olabilir. Araştırmalar, video pazarlama yöntemlerini kullanan listelerin, yapmayanlara göre% 400 daha fazla soru aldığını gösteriyor.

Video pazarlama ile, yalnızca müşteri adayları elde etmekle kalmaz, aynı zamanda dönüşüm şansı yüksek olan kalite adaylarını da elde edersiniz.

Tutarlı bir şekilde hedeflenen potansiyel müşteriler arzıyla, işletmenizin her zaman müşterileri olur.
Gerçek dünya sonuçları almanıza yardımcı olacak 8 etkili gayrimenkul video pazarlama ipucunu inceleyelim.

1. İpucu: Etkili Planlamaya Zamanınızı Yatırın

Gayrimenkul video pazarlaması ile başarı bulmak söz konusu olduğunda, doğru çerçeveden başladığınızdan emin olmanız gerekir.

Başka bir deyişle, yaklaşımınızda aceleci olamazsınız, aksi takdirde sonuç yarı yarıya pişirilir. Birçok gayrimenkul uzmanı, videonun doğru kalitede olmasa bile video oluşturmanın yeterli olduğunu düşünüyor. Hangisi uygun değil.


İyi emlak video pazarlamasının, video içeriğinizi etkili bir şekilde planlamanızı gerektirdiğini unutmayın. … Gibi sorulara cevap vermeniz gerekir.


• Hangi tür videolara odaklanacaksınız?
• Video içeriği, daha fazla müşteri adayını kapatmanıza nasıl yardımcı olur?
• Her videoyu nasıl çekeceksin?
• Her videoda ne tür düzenlemeler yapılacak?
• Onları nerede ve nasıl teşvik edeceksiniz?


Gayrimenkul video pazarlama huninizin her aşamasında planlama gereklidir.

Bu yüzden, aslında video bölümü üzerinde çalışmaya başlamadan önce, nerede durduğunuzu ve nereye gitmek istediğinizi anlamak için önce stratejiyi geliştirmek önemlidir. Kör bir yaklaşım benimsemek sadece geri tepecektir. Yani emin olun ki…


• Kampanyanızın her düzeyinde oluşturacağınız videoları belirleyin.
• Hangi videoyu ilk önce üreteceğinize ve hangilerini bekleyeceğinize öncelik verin.
• Beklentilerinizin ne kadar açıklık gerektirdiğini ve bunu nasıl sağlayabileceğinizi anlayın.
• Videonuzun hangi soruları tam olarak cevaplayacağını bilin.
• Hangi pazarlama kanallarını kullanacağınız konusunda net bir fikriniz olsun.

Yapmak istediğin son şey boğulmuş olmak. Doğru planlama sayesinde, yalnızca daha fazla netlik elde etmekle kalmaz, aynı zamanda uzun vadede emlak video pazarlama bütçenizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.


Öyleyse devam edin ve izleyicilerinizi araştırmak için biraz zaman harcayın ve pazarlama hedeflerinize ulaşmanızı sağlamak için ekip üyelerinizle birlikte çalışın.Ancak çok fazla planlamada zamanınızı boşa harcamayın. Ayrıca planı uygulamaya geçirmeniz gerekir.

2. İpucu: Öykü anlatıcılığının gücünden yararlanın

İnsanlar birçok nedenden dolayı bir mülke yatırım yaparlar, her zaman bazı duygusal bölümler vardır. Bu nedenle gayrimenkul video pazarlama çalışmalarınızı ilgi çekici bir hikaye anlatmanın bir aracı olarak kullanmanız mantıklıdır.


Sadece herhangi bir hikaye anlatma. Potansiyel müşterilerinizin duygusal bir düzeyde bağlantı kurabileceklerini söyleyin. Pazarlama gurusu SethGodin’e göre, “İnsanlar şeyler satın alıyor, şeyler değil ve yayılan, şeyler değil”. Ne kadar doğru!

Satışı almaya odaklanan bir video oluşturmak kolaydır, ancak satış adımınız size yardımcı olmak yerine geri tepebilir. Bunun yerine, yapmanız gereken şey …


• Ev alıcının ayakkabısına binin ve nereden geldiklerini anlayın.
• Temel duygularını, zihinlerinde doğru duyguları uyandırabilmeniz için tanımlayın.
• Onlara mülkünüze yatırım yapmak için güçlü bir sebep veren bir hikaye anlatın.


Gayrimenkul pazarlama hedeflerinize ulaşmak için basit ama anlamlı bir video oluşturmak roket bilimi değildir. Öyleyse hikaye anlatıcılığını da dahil ediyorsanız.


İşte hikaye anlatıcılığınızı daha odaklı hale getirmek için aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var…

• Videonuzu, potansiyel müşterilerinizin orada yaşamak istediklerini hayal etmelerini sağlayarak kendilerini mülkün üzerine yerleştirmelerine yardımcı olmak için kullanın.
• Konumun ne kadar huzurlu olduğunu göstermek istiyorsanız, sakin ortamlarına bir göz atmalarını sağlayın. Evin gölü veya gür yeşillikli olması farkına varma.
• Potansiyel müşterilerinizin daha kişisel bir düzeyde bağlantı kurmasını istediğiniz için videoyu mümkün olduğunca az ticari görünmesini sağlayın.
• İnsanların sizinle nasıl ve nerede iletişim kurabileceklerini tam olarak bilmelerini sağlayın ve harekete geçirme çağrınıza aciliyet duygusu ekleyin.
• Gayrimenkul SEO yapmak ile birlikte, Facebook reklamları kullanarak video tanıtmaya çalışın .

Erişiminizi en üst düzeye çıkarmanıza ve daha fazla bilgi almanıza olanak tanır.

Videolarınızla anlattığınız hikayeler, genel pazarlamanızda büyük fark yaratabilir ve yapabilir. Bu yüzden doğru hikayeleri oluşturmak için çok zaman harcadığınızdan emin olun.

 


3. İpucu: Daha Derin Bir Bağlantı Kurun

 


Gayrimenkul video pazarlamasını kullanırken, güçlü video içeriğinin statik görüntülerin üzerinde olduğunu anlamanız gerekir.

Videolarla, fotoğraflarla yapamayacağınız bir vizyon iletebilirsiniz. Bu, potansiyel müşterilerinizle daha güçlü ve daha derin bir bağlantı kurmak için avantajınıza kullanabileceğiniz bir şeydir.

Temelde videoyu sadece bir mülk satın almadıklarını göstermekle kalmayıp hayallerine yatırım yapmak için kullanmanız gerekir. Onlara sattıklarınızın tam bir ev olduğunu, bloktaki bazı evlerin olmadığını söyleyin.


Çünkü kabul edelim ki, beklentiniz evin ne kadar karmaşık olduğu gibi ayrıntılarla ilgilenmiyor. Onların ve ailelerinin bundan nasıl faydalanabileceğini umursuyorlar. Evi satın aldıktan sonra ne hissedeceklerini gösterin ki, içinde nasıl vakit geçireceklerini düşünebilsinler diye.


Videonuzun her sahnesi, potansiyel müşterinizle daha derin bir bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir. Bu onların mülkünüze yatırım yapma şanslarını arttırır. Kendisine yatırım yapmasalar bile, belki de tanıdıkları birine tavsiye ederler. Her iki durumda da sen kazandın.


İşte videolarınızın doğru görüşü aktarmanıza yardımcı olmasını sağlamak için yapabileceğiniz birkaç şey.


1. Mülkünüzün özelliklerinden ziyade faydalardan bahsedin. Örneğin, göl manzarasına sahip olmak harikadır, ancak eve nasıl değer katar?
2. Doğru sözcük seçimini kullanın, böylece potansiyel müşterinizin görmesini istediğiniz şeyi görmesi kolaylaşır.
3. İdeal müşterinizin ayakkabılarına girin ve nereden geldiklerini anlamaya çalışın ve ardından videonuzu çok şeffaf bir şekilde oluşturun.
4. Videonuzu noktaya getirin ve çalının etrafından dayak atmaktan kaçının yoksa izleyici gösterdiğiniz şeye ilgisini kaybedebilir.

 

4. İpucu: Her Videoyu İnsanlaştırın

 


Birisi bir ev satın aldığında, çok kişisel olarak alan bir deneyimdir. Mağazadan bir şey satın almaktan farklı. Burada, videonuzdaki potansiyel tercihlerinize saygı duymalısınız.

Nasıl?


Yalnızca karı önemseyen bir iş olarak görünmek yerine insan olarak. İstediğiniz en son şey, onları “satıyorsunuz” gibi hissetme ihtimalinizdir.

Gerçek “siz” i videoya eklemek çok büyük bir fark yaratacaktır. Gayrimenkul dijital pazarlamanızı insanlaştırmanınönemli olmasının iki nedeni vardır :

1. Mülk alım sürecinin tamamı potansiyel müşteriniz için maddi açıdan önemli.Böylece herhangi bir satın alma kararı almadan önce tüm seçenekleri tartılacaklar.

En küçük şey bile onları yok edebilir ve başka türlü karar vermelerini sağlayabilir.Videonuz mülkünüzün satın alınmasındaki risk faktörünü en aza indirmiyorsa, o zaman yalnızca arttırır.


2. Duygular dahil olduğundan, videolarınızda doğru olanı yapmanız ve söylemeniz gerekir. Beklentiniz, mantıklı olandan çok duygusal bir düzeyde düşünecek ve hareket edecektir. Ve duygusal olarak bir şirkete veya işletmeye bağlanmak her zaman zordur.


En başarılı emlak videolarından bazılarına bakarsanız, ortak bir şey bulacaksınız: onlar size hisleri veriyorlar. Ve onları bu kadar güçlü yapan da bu. İstediğiniz evi satın almak için söz konusu emlak firması ile bağlantı kurmanızı istiyorlar.


Yani evet, güçlü duygular önemlidir ve emlak video pazarlama stratejinizi bir üst seviyeye taşıyabilirler . Videolarınıza videolarınızı ne kadar çok eklerseniz (elbette dengeli bir şekilde), o kadar iyi sonuçlar göreceksiniz.


Sonuç olarak, insanlar her zaman diğer insanlarla ilgili olacaktır. Mülkün arkasındaki kişiye bağlanırlar. Kazandıkları parayla kimlerle başa çıkacaklarını veya güveneceklerini görmek isterler. İnsan olmak, yukarıda daha önce tartıştığımız öykü anlatımıyla iyi bir bağ kuruyor.


5. İpucu: Zaman Kazanmak İçin 360 Video Kullanma


Emlakçıların zaman içinde sıkıntı yaşadıklarından şüphe yok ve yapabiliyorlarsa her gün 24 saatten fazla memnuniyetle alacaklardı. Temel olarak, işletmelerin verimliliğini artırabilecek özelliklerin tek tek gösterilmesi zaman alıyor.


Ayrıca, bir evi çevrimiçi olarak satmaya çalıştığınızda (doğası gereği maddi olmayan), onun en gerçek haliyle ne kadar iyi olduğunu gösteremezsiniz çünkü fizikseldir.


3D bir şeye ihtiyacınız var; sıkıcı, düz, iki boyutlu bir biçimde değil. Normal videolar sorunu bir dereceye kadar çözer, ancak yine de sınırlıdır. İzleyiciye fazla kontrol sağlamazlar.


Çözüm, potansiyel müşterilerinizin etrafa bakmasını ve daha iyi bir karar vermesini kolaylaştıran 360 video oluşturmaktır. Video deneyimi elbette standart bir videodan farklı.


Daha yüksek kontrolleri var ve mülk etrafında sanal bir tura çıkabiliyorlar. Bu gerçekten sürükleyici deneyimle, başka türlü sahip olabileceği beklentileri aklınızdan pek çok şüpheyi kaldıracaksınız.

Aşağıda verilen, emlak video pazarlama karışımınıza 360 video eklemenin iki gerçek yararıdır.

1. Daha Fazla Ayrıntıyı Göster Normal özellikli resimler yalnızca neleri gösterebileceklerini gösterir. Ancak bir videoda bulabileceğiniz boşluk / derinlikten yoksunlar.

Ayrıca, evin gerçekte nasıl tasarlandığı konusunda netlik yoktur. Mülkiyet içinde yürüdükten sonra kolayca kavrayabileceğiniz bir şey. Bu sorun, düzgün bir şekilde yapılmış 360 video ile kolayca çözülebilir.

Potansiyel müşterinin senin için önemli olan her yere bakmasına bile izin veriyor. 360 videonuzu yaparken mülkünüzün en iyi durumda olduğundan emin olun, çünkü beklentilerinizin yanlış izlenimini almasını istemezsiniz.

2. Beklentiler için Daha Kolay


Bir evi çevirmeye çalışırken, açık bir şekilde birinci sınıf bir durumda görüntülemek istersiniz. Ama ne kadar denediğiniz önemli değil, her zaman aynı olmayacak.

Ve sonra potansiyel müşterinin ne zaman hızlı bir tur atması gerektiğini asla bilemezsiniz. Eviniz onlar için temizlenmediyse ya da hazır olmadıysa, kötü bir izlenim yaratabilir ve dönüşüm oranınızı etkileyebilir.


360 video kullanarak bu baskıyı bir dereceye kadar atar, çünkü yalnızca evin en iyi durumda olduğu durumlarda yaratılır. Ve 360 videonuzu izledikten (ve etkilendikten sonra), birisi şahsen bir tura katılmak için içeri girmek isterse, onu esnek hale getirmek için yeterli zamanınız olur.


6. İpucu: Video Tabanlı Referansları Kullanın


Her İnternet kullanıcısı, bir defada veya başka bir tanıklıkla karşılaştı. Bir işletme web siteniz varsa, müşterilerinizden zaten yazılı olan bazı referansları olabilir.

Bununla birlikte, videoya dayalı referanslarla ilgili öne çıkan bir şey var. Onlar sadece daha güçlü bir etki yaratırlar.


Kabul edelim, potansiyel müşteriler neredeyse her zaman şüphelidir, özellikle de büyük paranın tehlikede olduğu emlak anlaşmalarıyla. Ve sizin işiniz bu şüpheleri video biçiminde güvenilir bir onayla ortadan kaldırmak.


Video referansları, web sitenize ihtiyaç duyulan sosyal kanıtları ekler. Beklentiler, emlak firmanızla birlikte çalışmanın başkaları için zaten çalıştığını açıkça görebiliyor, bu nedenle muhtemelen benzer sonuçlar verebiliyor. Öte yandan, daha gerçekçi görüneceksiniz ve beklentileriniz size daha kolay bir şekilde güvenebilecek.


Bir video görüşmesini, beklentilerinizin sorularını cevaplamak için geçirebileceği daha küçük ve küçük bir vaka incelemesi olarak adlandırabilirsiniz.

Video yorumları, gayrimenkul video pazarlamanızı daha etkili kılar çünkü blog oluşturma yönteminde güven oluşturmaya yardımcı olurlar . Ve gayrimenkul endüstrisi içinde, güven oluşturmak zordur.

Potansiyel bir müşteri mülkü satın almak için paraya sahip olabilir, ancak büyük bir taahhüt olduğu için hala tereddütlü olacaklar.

Ayrıca, günlük yaşamlarında önemli bir etkisi olacak büyük bir yaşam tarzı seçimidir. Bu yüzden açıkça güvenebilecekleri bir emlak firması ile uğraşmak isterler.


Mülkünüzün ne kadar övgüde bulunup faydaları hakkında konuşursanız olun, etki, müşterinizin konuştuğu video temelli bir referanstan daha düşük olacaktır.

Müşterileriniz, “mutlu müşteriniz” yerine kendilerini hayal edebilecekleri daha önce hiç olmadığı gibi size güveneceklerdir. Omuzlarından yük alır.

Video referansları, müşteriniz için güçlü bir temel oluşturmanıza izin verir. …… Bir vakıf


1. Lezzetli ve ilgili
2. Otantik ve gerçek
3. Güven verici ve daha iyi


Bunun anlamı, sahte ifadeler almaya ya da kötü şeyler koymaya çalışmamalısınız.Onları ciddiye alın çünkü daha iyi, daha önemli getiri elde etmenize yardımcı olabilirler.


Video referansları toplamak zor görünebilir, ancak bundan çok uzak. Tek yapmanız gereken…


1. Sizinle çalışmaktan hoşlanan önceki ve mutlu müşterilere ulaşın.

2. Olumlu deneyimlerini veya geri bildirimlerini video formatında kaydetmelerini isteyin (akıllı telefonlarıyla yapılabilir)

3. Video referansını, özgün görünmesi için ham, düzenlenmemiş biçimde kullanın.

4. En iyi referansı ana sayfanız gibi web sitenizdeki en çok izlenen yere yerleştirin.


Bu tür onaylamalar hakkında bir avuç bile bulsanız bile, beklentilerinizin pazarlama çabalarınıza nasıl yanıt vereceği konusunda net bir fark göreceksiniz.


Sonuncusu ama en az değil, video referansları yalnızca memnun müşterilerden geldiğinde çalışır. Bu nedenle, yolunuza çıkan bu tür video referansları hakkında sürekli bir akış sağlamak istiyorsanız, anlaşma imzalanır imzalanmaz tüm müşterilerinize en iyi şekilde davranmalısınız.


Müşterileriniz için bir şeyler yapın. Örneğin, doğum günlerinde veya yıldönümlerinde onlara dileklerini verin veya iyi bir restorandan hediye kartıyla şaşırtın. Bu şekilde, bir video isterken lehine geri döneceklerinden emin olacaksınız.


7. İpucu: Videolarınızı Kısa Tutmaya çalışın


Emlak video pazarlaması daha kısa videolar için harikadır çünkü daha etkilidir ve zaman kaybetmezler. Videonuz ne kadar uzun olursa izleyicinin ayrılma şansı o kadar yüksek olur.

İnsanların akvaryum balığı balıklarından daha kısa bir dikkat süreleri vardır. Bu nedenle, çevrimiçi bir video izleyenlerin sadece% 37’sinin son saniyeye kadar izlediği tespit edildi.

İzleyiciniz potansiyel bir müşteridir ve mülk satın almaya açıkça ilgi duymaktadır. Bu ilgilerini kaybetmelerine izin verme. En iyi sonuçları görmek için mümkün olduğunca çekici olun.

1. Dikkatlerini Çekin İlk birkaç saniyede izleyicilerinizin dikkatini çekmiyorsanız, tüm videoyu izlemelerini nasıl sağlayacaksınız?

Oyuna girdiklerinde, sattığınız mülkle ilgili en iyi bölümle başlayın. Sonuncusu saklama. Araştırmalar, bir videonun ilk üç saniyesinden geçen izleyicilerin% 65’inin 10 saniyeye kadar devam edeceğini gösteriyor. Bu yüzden açıklığı mümkün olduğunca büyüleyici kılın.

2. 60 Saniyeden Uzun Sürenin Yapılması İnsanların sürekli videolarla bombardıman edildiği sosyal medya dünyasında, gayrimenkul sosyal medya stratejinizigüçlendirmek için sizinkini kısaltmalısınız .

Ne kadar kısa? Bir dakikadan daha az olmayan videoların, video izleyicilerin% 80’ini, videonun en az yarısına kadar,% 60’ının sonuna kadar koruduğu tespit edildi.


İpucu 8: Üretim Kalitesini Artırın

Verimli gayrimenkul video pazarlama tamamen kalite ile ilgilidir. Çünkü bu ucuz oynamayan bir endüstri. Kaliteyi düşüremez ve sonuçları görmeyi bekleyemezsiniz. Bu şekilde çalışmıyor.

İşletmenizin araçları varsa, daha yüksek kalitede videolar üretmek için ne gerekiyorsa yapmalısınız. Videolarınızın daha profesyonel görünmesini sağlamak için bir ileri teknoloji kamera veya doğru aydınlatma türü olsun, bir yatırım yapmayı düşünmelisiniz.

Üretim kalitenizi arttırmaya yatırım yaparak, beklentilerinizin …

1. Hizmetinizin gerçekten layık olmadığına dair bir algı veya görüş sahibi olmak.

2. Sadece düşük kaliteli bir reklamı üzerlerine çekmeye çalıştığınızı düşünüyorum.

Gayrimenkul video pazarlamasını, işinize yardımcı olacak, imajınızı zedelemeyin.Şimdi, yapmanız gereken “yatırımları” hesaplamaya başlamadan önce, binlerce dolara yatırım yapmanız gerekmediğini unutmayın.


Örneğin, profesyonel aydınlatma donanımları size ucuz ve etkili olan 50 dolardan daha ucuza mal olabilir. Bu yatırımların değeri, elde etmenize yardımcı olacak kalitededir.Bu, beklentilerinizin size inanmasına yardımcı olmak için uzun bir yol kat ediyor.


İşte size yatırım yapmak isteyebileceğiniz şeylere bir örnek…


Son olarak, en azından değil, emlak video pazarlama görevleriniz için bir şey satın almadan önce ödevinizi yapın. Gerekmediği yere çok fazla yatırım yapmayın.


Açıkçası, bu yıl geçen yıldan daha fazla müşteri istiyorsanız, gayrimenkul için video pazarlamanın mutlak bir zorunluluk olduğu sır değil.

Belki de zaten videolarınız var ancak çevrimiçi olarak daha fazla kişiye ulaşmak için yardıma ihtiyacınız var. Size bu konuda kesinlikle yardımcı olabiliriz!


Sosyal medyadan bloglamaya, reklamlara, müşteri tabanınızı daha önce hiç olmadığı gibi emlak video pazarlamasıyla büyütme becerisine sahibiz.

Bizi arayın veya bu formu doldurun ve pazarlama planınızı nasıl başlatacağınızı tartışalım.

Lütfen Paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir