Adım Adım Satış Funnel Nasıl Kurulur?

Adım adım satış funnel nasıl kurulur adlı yazımızda bugün sizinle funnel satış hunisi adımlarının neler olduğunu inceleyeceğiz.

Hemen Hızlı biçimde satış funnelı hunisi kurmaya ihtiyacınız varsa adımları takip edebilirsiniz;

Şimdi çok heyecanlandın değil mi? Hemen ve hızlı bir şekilde bir satış hunisi oluşturmak istiyorsunuz. Merak etmeyin. Göründüğü kadar zor değil.


1. Adım: Hedef Kitlenizin Davranışını Analiz Edin


Hedef kitleniz hakkında ne kadar çok şey bilirseniz, satış huniniz o kadar etkili olur. Herkese pazarlama yapmıyorsun . Sattığınız ürünlere uygun olan kişilere pazarlama yapıyorsunuz.

Hemen bir systeme.io hesabı oluşturun ve ücretsiz temalardan tema seçin. ayrıca google tag manager ve facebook pixel temanıza ekleyin.

Bu kullanıcı davranışı raporları, site etkinliğini izlemenize ve insanların sitenizle nasıl etkileşim kurduğunu anlamanıza yardımcı olur.


Nereye tıklıyorlar? Ne zaman kayıyorlar? Belirli bir sayfada ne kadar zaman harcıyorlar? Tüm bu veri noktaları, alıcı kişiliklerinizi iyileştirmenize yardımcı olacaktır.


2. Adım: Hedef Kitlenizin Dikkatini Çekin

Satış huninizin çalışmasının tek yolu, insanları içine çekebilmenizdir. Bu, içeriğinizi hedef kitlenizin önüne koymak anlamına gelir.


Organik rotayı kullanın ve tüm platformlarınızda tonlarca içerik yayınlayın. İnfografikler, videolar ve diğer içerik türleriyle çeşitlendirin.


Daha fazla nakit harcamak istiyorsanız, birkaç reklam yayınlayın. Bu reklamları yayınlamak için ideal yer, hedef kitlenizin nerede takıldığına bağlıdır.

B2B satıyorsanız, LinkedIn reklamları mükemmel bir çözüm olabilir.


3. Adım: Açılış Sayfası Oluşturun


Reklamınızın veya diğer içeriğinizin potansiyel müşterilerinizi bir yere götürmesi gerekiyor. İdeal olarak, onları kaçırılmayacak bir teklifle bir açılış sayfasına yönlendirmek istersiniz.


Bu insanlar satış hunisinde hala düşük olduğundan, satışı zorlamak yerine potansiyel müşterileri yakalamaya odaklanın.


Bir açılış sayfası, ziyaretçiyi bir sonraki adıma yönlendirmelidir.
İster ücretsiz bir e-kitap indirmek ister eğitici bir video izlemek olsun, onlara tam olarak ne yapacaklarını söyleyen cesur bir harekete geçirme ifadesine ihtiyacınız var.


4. Adım: Bir E-posta Kampanyası Oluşturun

 

Olağanüstü içerik sağlayarak e-posta yoluyla potansiyel müşterilerinize pazarlayın. Bunu düzenli olarak yapın, ancak çok sık yapmayın. Haftada bir veya iki e-posta yeterli olacaktır.


Önce pazarınızı eğiterek satışı artırın. Ne öğrenmek istiyorlar? Onları satın almaya ikna etmek için hangi engelleri ve itirazları aşmanız gerekiyor?


Eposta kampanyanızın sonunda inanılmaz bir teklifte bulunun. Bu, potansiyel müşterilerinize harekete geçmeleri için ilham verecek içerik parçasıdır.


5. Adım: İletişimde Kalın

 

Mevcut müşterilerinizi unutmayın. Bunun yerine onlara ulaşmaya devam edin. Satın aldıkları için onlara teşekkür edin, ek kupon kodları verin ve bunları sosyal medya alanınıza dahil edin.

 

 

Lütfen Paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir